5 مدل پله گرد جذاب سال 2023

5 مدل پله گرد جذاب در سال 2023


پله‌ های گرد یکی از زیباترین و جذاب‌ترین انواع پله‌ ها هستند. این پله‌ ها به دلیل شکل خاص و زیبایی که دارند، به عنوان یکی از عناصر طراحی داخلی بسیار محبوب هستند. پله‌ های گرد به دلیل داشتن یک شکل دایره‌ ای، برای ایجاد حرکت و جریان در داخل فضا، بسیار مناسب هستند. همچنین، با توجه به شکل خاص پله‌ های گرد، این پله‌ ها به صورت خلاقانه و جذاب در طراحی داخلی می‌ توانند به کار روند. در این مطلب باهم 5 مدل پله گرد جذاب سال 2023 را بررسی می کنیم.

به علاوه، پله‌های گرد به دلیل شکل خاص و طراحی منحصر به فرد، به عنوان یکی از نمادهای قدرت و ثبات نیز شناخته می‌ شوند. برای مثال، پله‌ های گرد در کاخ‌ ها و بناهای تاریخی به دلیل ظاهری شکیل و زیبا، به عنوان نماد قدرت و شکوه به کار می‌ روند.

انواع مدل های پله گرد

پله‌ های گرد طراحی های مختلفی دارند و با متریال های مختلفی نیز ساخته می شوند که طراحی ها و متریال ها می توانند با هم ترکیب شوند و طرح های متنوع تری را ایجاد کنند در زیر به برخی از مدل های پله گرد می پردازیم.

 • پله‌ های گرد با شیب کم
  این نوع پله‌ های گرد به شیب کمتری نسبت به دیگر نوع پله‌ های گرد طراحی می‌  شوند و بیشتر برای استفاده در فضاهای کوچک و محدود به کار می‌ روند.
 • پله‌ های گرد با شیب زیاد
  این نوع پله‌ گرد به شیب بیشتری نسبت به پله‌ های گرد با شیب کم طراحی می‌ شوند و برای استفاده در فضاهای بزرگ و باز به کار می‌ روند.
 • پله‌ های گرد با گردش ۹۰ درجه
  این نوع پله‌ ها به شکلی کاملاً دایره‌ای طراحی می‌ شوند و در هر زاویه‌ ای که قرار گیرند، به صورت ظاهری زیبا و منحصر به فرد هستند.
 • پله‌ های گرد با گردش ۱۸۰ درجه
  این نوع پله‌ های گرد به شکلی نیم دایره‌ ای طراحی می‌ شوند و برای ایجاد حرکت و جابجایی بین طبقات، بسیار مناسب هستند.
 • پله‌ های گرد با گردش ۳۶۰ درجه
  این نوع پله‌ به شکلی کاملاً دایره‌ ای و با گردش کامل ۳۶۰ درجه طراحی می‌  شوند و به عنوان یکی از شیک‌ ترین و جذاب‌ ترین نوع پله‌ های گرد شناخته می‌ شوند.

همچنین، پله‌های گرد می‌ توانند از جنس‌ های مختلفی از جمله چوب، فلز، سنگ مرمر و… ساخته شوند. به همین دلیل، پله‌ گرد به عنوان یکی از موارد پرطرفدار در طراحی داخلی و معماری شناخته می‌ شوند.

درباره پله گرد بیشتر بدانید

پله گرد جذاب سال 2023 + بررسی معایب و مزایا

پله های گرد هرسال با تغییراتی در مد در سال و به روز شدن دانش درکوراسیون تغییر میکنند، در زیر به بررسی 5 مدل از طرح های پله گرد سال می پردازیم:

پله های گرد چوبی

پله‌ های گرد چوبی از جمله زیباترین و محبوب‌ ترین نوع پله‌های گرد هستند. این نوع پله‌ ها به دلیل ظاهر گرم و طبیعی که دارند، به عنوان یکی از پرطرفدارترین نوع پله‌های گرد در طراحی داخلی و معماری در طول تاریخ شناخته می شوند. هم چنین اگر تاریخ ساخت پله را بررسی کنیم پله های چوبی از همان ابتدا بوده و هم چنین جزء پرطرفدارها بوده است.

از این رو بسیار طبیعی ست که پله های چوبی جزء طرح های جذاب سال باشد.

تنها عیب پله های گرد این است که نسبت به باقی متریال ها زودتر دچار آسیب و اصطحکاک می شود.

پله گرد چوبی
مدل پله گرد چوبی

پله های گرد با طرح خلاقانه

خلاقیت در ساخت بسیار مهم و ضروری است. شما قصد ساخت هر چیزی را داشته باشید با خلاقیت می توانید سردمدار باشید در حرفه خود. طراحی و اخت پله گرد نیز از این جریان مسثسنا نیست و هر سال داشتن طراحی های خلاقانه به چشم بیشتر مردم می آید.

این طرح های خلاقانه می تواند از متریال های مختلفی ساخته شود. به عنوان مثال؛ پله گرد فلزی، سنگی و.. حتی می تواند متریال ها باهم ترکیب شوند و طرحی جدید و خاص را ایجاد کند.

مزیت پله هایی با طرح های خلاقانه این است که همیشه خاص باقی می مانند و جذابیت خود را در محیط به خوبی حفظ می کنند.

عیب این نوع طراحی ها نیز همین طرح خاص بودن آن است، زیرا می تواند با رفتن مد

طراحی خلاقانه در ساخت پله
طراحی های خلاقانه در ساخت پله گرد

پله های گرد با طراحی ساده

سادگی همیشه دارای جذابیتی ست که افراد را مجذوب خود می کند. و همیشه پله های ساده از طرفداران خود برخوردار است و محبوبیت زیادی دارد.

پله های گرد ساده معمولا از طراحی خاصی برخودار نیست و جز متریال آن هیچ تزئینی ندارند.

همتنطور که گفتم مزیت پله های گرد ساده در سادگی آن ها نهفته است. و این سادگی همیشه پرطرفدار است.

عیب پله های ساده نیز این است که از هیچ تزئینی در ساخت پله ها استفاده نشده است.

پله گرد ساده
پله های گرد با طراحی ساده

استفاده از استیل برای ساخت پله گرد

در سال 2023 در بیشتر طرح های پله گرد از فلز استیل ببیشتر استفاده شده است. احتمالا دلیل این انتخاب این است که استیل جزء فلز هایی ست که هم انعطاف زیادی دارد و شما می توانید هر طرحی را که دوست دارید به برای پله خود ایجاد کنید. هم اینکه بسیار فلز سبکی ست برای جابه جایی و نقل مکان کردن بسیار کار ساده ای ست.

از معایب فلز استیل نیز می توان به زنگ زدگی، هزینه زیاد، لغزندگی و مواردی از این دست اشاره کرد.

استفاده از استیل برای ساخت پله گرد
پله های گرد با فلز استیل

ترکیب متریال های مختلف با شیشه

 

پله های شیشه ای جزء پله های خاص و جذاب است که افراد هر ساله با طراحی های خاص برای انواع مختلف آن دست به حاص بودن بیشتر می زنند. در این بین ترکیب متریال های مختلفی مانند چوب، فلز، سنگ بر زیبایی و جذابیت چند برابری ایجاد می کند.

پله های شیشه ای  از جهت مقاومت کمی ریسک پذیر است و باید حتما از شیشه های خاصی استفاده شود و در نگهداری سریع کثیف می شوند ولی امکان تمیزکاری راحتی را نیز دارند.

ترکیب شیشه و فلز برای پله
ترکیب متریال شیشه و فلز
سخن پایانی

هرساله طرح های مختلفی در ساخت پله ایجاد می شود که کشتریان را برای ساخت پله و طراحی های مختلف ممکن است سردرگم کند یک سری راهنمایی ها و اطلاعات وجود دارد که مطالعه دقیق و بررسی طرح های مختلف ساخت پله گرد می توانید به نتیجه دقیقی برسید.

سوالات متداول 5 مدل پله گرد جذاب سال 2023

 1. چگونه می‌ توان از پله‌ های گرد چوبی در دکوراسیون داخلی استفاده کرد؟
  از پله‌ های گرد چوبی می‌ توان در دکوراسیون داخلی به‌ عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده کرد. برای نمونه، می‌ توان از این پله‌ ها به عنوان پله‌ هایی برای دسترسی به طبقات مختلف در منازل با سبک روستایی، کابین‌ های کوهستانی یا ساختمان‌ های با طراحی صنعتی استفاده کرد. همچنین می‌ توان از این پله‌ ها به عنوان یک عنصر طراحی داخلی در فضاهای باز مانند پارکینگ‌ ها، فضاهای ورزشی و رستوران‌ ها نیز استفاده کرد.
 2. آیا این پله‌ های سنگی مقاومت خوبی در برابر سایش و خوردگی دارند؟
  پله‌ های سنگی به دلیل سختی و مقاومت بالای خود، معمولاً مقاومت خوبی در برابر سایش و خوردگی دارند. اما برای اطمینان از کیفیت و مقاومت پله‌ های سنگی، بهتر است از سنگ‌ های با کیفیت و مقاوم انتخاب شده و همچنین پس از نصب، به نظافت و مراقبت دقیق از آن‌ ها اقدام شود. همچنین در برخی موارد، نصب پله‌ های سنگی به دلیل وزن آن‌ ها نیاز به زیرسازی قوی‌ تری دارد.
 3. آیا این پله‌ های گرد شیشه ای به دلیل شفافیت، مناسب برای فضاهای کوچک هستند؟
  پله‌ های گرد شیشه‌ ای به دلیل شفافیت و سبک بودن، معمولاً در فضاهای کوچک و تاریک مورد استفاده قرار می‌ گیرند تا به فضای آن‌ ها بیشترین نور را بدهند و احساس فضای بزرگ‌ تری را به کاربران منتقل کنند. با این حال، در صورتی که بخشی از پله‌ ها نیز روکش شفاف داشته باشد، لازم است در طراحی داخلی به مواردی مانند حفاظت از حریم خصوصی توجه شود.
Rate this post

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =