پله پیچ چیست؟

پله پیچ


پله پیچ چیست و این پله ها چه کاربردهایی دارند؟ پله ها دارای انواع مختلفی هستند که این انواع هر یک دارای کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. از همین رو ما قصد داریم در این مطلب به معرفی و بررسی یکی از انواع پله ها بپردازیم و شما را در این امر راهنمایی کنیم. نکته ای که باید بدانید این است که نوین پله ارائه دهنده انواع پله ها در ایران بوده و برای ساخت هر یک از پله هایی که شما می خواهید در خدمت شما خواهد بود تا بهترین خدمات خود را با بالاترین میزان کیفیت در اختیار شما قرار دهد.

پله پیچ چیست؟

برای درک بهتر اینکه بدانیم پله پیچ چیست بهتر است که این مطلب را تا انتها مطالعه نماییم. به طور کلی پله پیچ برای ساختمان هایی مناسب است که از فضای زیادی برخوردار نمی باشند، استفاده از این مدل پله کمک می کند تا از فضای موجود نهایت استفاده برده شود و فضای ساختمان را کوچک نکند، پله های پیچ در واقع نوعی از پله های منحنی و یا گرد هستند که از پله های آجدار و جداگانه ای ساخته شده اند، این پله ها به یک ستون مرکزی و اصلی متصل می شوند و همین امر باعث تفاوت پله پیچ از پله های گرد و یا منحنی است.

ارتفاع پله پیچ استاندارد چقدر است؟

ارتفاع مورد نیاز برای پله پیچ چیست؟ ما در این بخش قصد داریم به این سوال مهم پاسخ دهیم. در ابتدا باید اشاره ای به آنچه که تا به این بخش گفته شد داشته باشیم. همانطور که گفتیم در ساخت پله پیچ عوامل زیادی باید مورد توجه قرار گیرند، یکی از این موارد ارتفاع است، اندازه گیری ارتفاع در ساخت پله بسیار مهم است، اندازه ها باید به صورت دقیق گرفته شوند زیرا بر روی عواملی دیگری همچون تعداد پلکان، تراز و یکدست بودن پله، کف پله ها تاثیر می گذارد ،برای اینکه معماران متوجه شوند که به چند پلکان و چه میزان پاگرد نیاز دارند باید ارتفاع را اندازه گیری نمایند، برای اندازه گیری ارتفاع پله کافی است که ارتفاع كل راه پله ساختمان را بر ارتفاع فاصله ای کف پله ها تقسیم کنید، استاندارد ارتفاع کف راه پله معمولا بین 18 تا 23 سانتی متر است.

حالا که می دانیم ارتفاع مناسب برای پله پیچ چیست باید به سراغ فاکتورهای دیگر مانند بحث بررسی قطر پله های پیچ برویم. اما پیش از آن باید به شما یادآور شویم که در مورد ارتفاع همه چیز همین جا به پایان نمی رسد. ما باید یک مرحله دیگر را هم در نظر داشته باشیم که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. بعد از اینکه تعداد کف پله مشخص شد حالا نوبت آن می رسد که میزان چرخش را محاسبه نمایید.در ساخت پله پیج برای چرخش راه پله ها حدودا اندازه ای 30 درجه را ملاک قرار می دهند، این بدان منظور است که در ساخت هر کدام از پلکان ها در اطراف ستون اصلی و مرکزی باید با زاویه ای 30 درجه بچرخد.

قطر پله پیچ استاندارد چقدر است؟

حالا که می دانیم مناسب ترین ارتفاع برای پله پیچ چیست باید در خصوص یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم این پله ها یعنی میزان قطری که دارند به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم. ساخت پله پیچ به صورت گرد می باشد و به همین دلیل برای محاسبه قطر پله پیچ معیار محاسبه بر اساس عرض پله می باشد.کمترین قطر پله پیچ 60 سانتی متر است، زمانی که قطر پله را محاسبه می کنید حتما باید کاربرد پله و افرادی که قصد دارند از آن راه پله استفاده نمایند را مد نظر داشته باشید، برای مثال باید به این نکته توجه داشته باشید که از آن راه پله برای یک ساختمان تجاری یا مسکونی استفاده می شود یا خیر.

با توجه به آنچه که در مورد اینکه پله پیچ چیست به شما گفتیم باید این نکته مهم را هم یادآور شویم که که طراحی پله های داخلی به صورت معمول در ساخت پله پیچ سه مدل و طرح پله وجود دارد، که شامل پله پیچ استیل، پله آهنی، پله چوبی می باشد. اگر هر کدام از این پله ها را انتخاب نمایید زیبایی منحصر بفردی به ساختمان و دکوراسیون خانه ای شما می بخشد.پله پیچ آهنی یکی از انعطاف پذیرترین نوع پله ها می باشد که برای سبک های مختلف دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، پله های آهنی این امکان را دارند تا با چند متریال دیگر تلفیق شوند و در زیبایی خانه ای شما تاثیر بیشتری داشته باشند.

بهترین مدل ساخت پله پیچ

حالا که می دانیم پله پیچ چیست زمان آن رسیده است که دو مدل بسیار مهم ساخت این پله ها را بررسی کنیم. یک مدل از ساخت پله پیچ استفاده از استیل است، این مدل از پله ها به دلیل ظرافت و جزئیات خاص بسیار شناخته شده می باشند، استیل یک ویژگی مهم دارد و آن هم ضد زنگ بودن این متریال است از دیگر ویژگی های استفاده از استیل این است که نیازی به رنگ آمیزی آن وجود ندارد و برای شرایط آب و هوایی مرطوب و شرجی بسیار کاربردی است. برخی از طراحان از تلفیق استیل و چوب استفاده می کنند که زیبایی بیش از حدی را در مکان ایجاد می نماید.

مدل دیگری از ساخت پله پیچ وجود دارد و آن هم پله های چوبی می باشند، استفاده از چوب در ساخت انواع پله از دیرباز رایج بوده است، از چوب های متنوعی در طرح و رنگ در ساخت پله استفاده می شود و هر فردی با توجه به دکوراسیون داخلی خانه اش می تواند یکی از آنها را انتخاب نماید، پله های چوبی تلفیق هنر سنتی و مدرن می باشند و کمتر کسی است که این مدل پله ها را برای ساختمانش انتخاب نکند، پله های چوبی یکی از زیباترین نوع پله ها به شمار می روند.

سخن پایانی

در این مطلب متوجه شدید که پله پیچ چیست و این پله ها دارای چه ویژگی ها و خصوصیاتی هستند. برای اینکه بتوانید از طریق نوین پله سفارشات خود را ثبت کنید و با ما در تماس باشید می توانید از طریق شماره های مندرج در سایت ارتباط خود را با ما حفظ نمایید.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 18 =