پله معلق سنگی

پله معلق سنگی چیست؟


پله معلق سنگی

پله معلق سنگی چیست و چگونه اجرا می شود؟ طراحی پله ها در یک مجموعه نیازمند معماری بسیار دقیق و با ظرافتی می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد. همه چیز به همین سادگی که به نظر می رسد نیست، باید همه اصول رعایت شود تا در میان انواع پله هایی که وجود دارد در نهایت یکی از این پله ها برای یک مجموعه انتخاب شود، طراحی شود و در نهایت پیاده سازی و اجرا شود. یکی از انواع پله هایی که در بازار وجود دارد پله های معلق هستند که خود دارای انواع متفاوتی می باشند که یکی از آنها پله های سنگی محسوب می شوند که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

پله معلق چیست؟

یکی از طراحی بسیار نوین و به روز در بازار جهانی امروز که موفق شده است دنیای دکوراسیون و طراحی را زیرو رو کند، پله های معلق هستند. این پله ها نمای بسیار زیبایی دارند و به گونه ای طراحی شده اند که این حس را در شما به عنوان بیننده به وجود می آورند که گویی معلق بوده و به هیچ چیز و هیچ جایی متصل نیستند. پله معلق سنگی چیست را در ادامه این مطلب به عنوان یکی از انواع پله های معلق برای شما معرفی کرده و توضیح خواهیم داد. اما باید بدانید که پله های معلق دارای انواع مختلفی هستند.

برای اطلاعات بیشتر درباره پله های معلق به صفحه پله معلق مراجعه نمایید.

پله معلق سنگی
پله معلق سنگی

پله معلق سنگی چیست؟

ما در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که پله معلق سنگی چیست و این پله ها دارای چه کاربردهایی در دنیای دکوراسیون و معماری امروز هستند. در ابتدا باید به این نکته مهم اشاره داشته باشیم که در طراحی راه‎پله خانه و ویلاهای مدرن، استفاده از پله های معلق، باعث زیباسازی هر چه بیشتر فضا می شود.پله های معلق که به پله های شناور نیز معروف هستند، با پنهان کردن دستگاه های ثابت و سازه های نگهدارنده، ساخته می شوند و فرد با نگاه کردن به آن ها، تصور می کند که این پله ها، هیچ تکیه‎گاهی ندارند؛ در حالی که چنین نیست.

با توجه به آنچه تا به این بخش در پاسخ به این سوال که پله معلق سنگی چیست بیان کردیم میشود نتیجه گرفت که مشخصه اصلی پله های شناور، طراحی بدون تکیه گاه و بین آج ها است که تصور شناور بودن آن ها را القا می کند. به همین دلیل است که پله های معلق مانند پله فلزی ، در طراحی‎های سبک مدرن و مینیمال، بسیار محبوب هستند.پله های معلق و پله گرد در انواع شیشه ای، چوبی، بتنی، سنگی و… ساخته می شوند. سنگ یکی از متریال هایی است که علاوه بر تنوع بی اندازه ای که دارد.

یکی از مهمترین ویژگی های پله معلق سنگی چیست؟ بدون شک در طراحی این پله ها یکی از مهمترین مولفه هایی که برای ما دارای اهمیت میباشد میزان مقاومت و استحکامی است که این پله ها در برابر عوامل مختلفی مانند رطوبت دارند. این پله ها با توجه به نوع طراحی و ساختی که دارند دارای مقاومت در برابر رطوبت، سایش و فشار هستند.بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از سنگ به عنوان پله برای راه‎پله های شناور استفاده کنند؛ چرا که می خواهند سازه، از دوام و زیبایی حداکثری برخوردار باشد.

ساخت پله معلق سنگی

حالا که می دانیم پله معلق سنگی چیست و این پله ها دارای چه کاربردهایی هستند و همچنین حالا که با برخی از مهمترین ویژگی های کاربردی این پله ها آشنا شده ایم زمان آن فرا رسیده است که در مورد این پله ها بیشتر بدانیم و کمی در مورد نحوه ساخت آنها با شما صحبت کنیم. پله های سنگی به صورت کلی دارای طراحی بسیار دقیقی هستند. یعنی اگر این طور نباشد زیبایی نهایی نمی تواند به وجود آید از همین رو ما باید به خوبی با این موضوع آشنا باشیم و به این امر توجه ویژه داشته باشیم. اما چه چیزی در ساخت یک پله سنگی که به صورت معلق طراحی شده است دارای اهمیت می باشد؟

ما می دانیم که پله معلق سنگی چیست اما باید بدانیم که عوامل و فاکتور های زیادی در طراحی پله معلق سنگی و پله دوبلکس سنگی نقش دارند. سلیقه و نظر مالک ساختمان، ارتفاع دو طبقه، عرض و طول مسیر، نوع و ضخامت سنگ ها، نوع کاربری پله، تعداد ساکنین و…. بر روی فرم راه پله و تعداد سنگ های به کار رفته در آن، تاثیر دارند. طراح با توجه به تمام این موارد، طرح های پیشنهادی خود را ارائه می دهد و نکات پیرامون هر طرح را گوشزد می کند. به طور مثال، ممکن است نظر طراح بر این باشد که پیاده سازی ایده صاحب بنا، کاری اشتباه یا پر هزینه است.

راهکار بالا بردن امنیت پله معلق سنگی چیست؟ ما باید این موضوع را هم مورد بررسی قرار دهیم چرا که نقش بسیار مهمی را دارد. از همین رو شما باید به این مسئله بیش از هر چیز دیگری فکر کنید. زیبایی به تنهایی دارای اهمیت بالایی نیست اگر نتواند امنیت خوبی را برای شما تضمین کند. به همین دلیل در زمان طراحی و ساخت این پله ها آنچه که شما باید بسیار به آن توجه داشته باشید این است که این پله ها چگونه باید مقاوم سازی شده و امنیت بالایی داشت باشند. برای بالا بردن امنیت تردد کنندگان، در کنار طراحی راه‎پله، نرده و حفاظی برای پله ها در نظر می گیرند. نرده می تواند از جنس چوب، شیشه، کابل، فلز و… باشد. هر کدام از این متریال ها، ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و باید با توجه به سبک معماری بنا انتخاب شوند.

پله های سنگی
پله های سنگی
سخن پایانی

ما در این مطلب متوجه شدیم که پله معلق سنگی چیست و این پله ها دارای چه ویژگی هایی هستند. با توجه به آنچه که ما در نوین پله به شما ارائه داده ایم این نکته را یادآور می شویم که هم اکنون آماده پاسخگویی به شما برای ارائه بهتر خدمات خود هستیم. از همین رو شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین برای دریافت مشاوره های رایگان ما از طریق شماره هایی که در این وب سایت درج شده است با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل نمایید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =