پله فلزی

پله فلزی

پله های فلزی، از پله هایی هستند که از استحکام بالا و در عین حال از قیمت پایینی برخوردارند

انواع پله فلزی

پله های فلزی، از پله هایی هستند که از استحکام بالا و در عین حال از قیمت پایینی برخوردارند. پله های فلزی مانند پله معلق فلزی دارای دوام، استحکام و زیبایی بیشتری هستند و در عین حال از نمونه های دیگر با جنس های چوب، بتن و … به صرفه تر هستند. پله‌های فلزی مانند پله دوبلکس یک انتخاب محبوب در بین سازندگان، معماران و طراحان است. عناصر فلزی مانند پله‌های فلزی، ممکن است با متریال های دیگر ترکیب شوند و جلوه ای زیبا به ساختمان‌ها و خانه‌ها بدهند.

انواع پله فلزی عبارتند از :

پله فلزی تاشو

این نوع پله در فضا های کوچک استفاده میشود. این پله ها به صورتی تعبیه می شوند که قلبلیت تنظیم و باز و بسته شدن داشته باشند.

پله فلزی با روکش چوب

ترکیب پله‌های فلزی با روکش‌های چوبی ملوه‌ای بسیار مدرن  به پله‌ها می‌دهد و زیبایی طراحی داخلی‌ خانه‌ها را دوچندان می‌کند.


طراحی پله فلزی
فلز بسیار انعطاف پذیر است، به همین دلیل می توان در ساختمان سازی آن را به شکل های متنوع و دلخواه درآورد. برای مثال فلزی و پله گرد  مانند فولاد که چکش خواری بسیار بالایی دارد و شکل دهی و طراحی آن، از سهولت بالایی برخوردار است. از جمله فلز هایی که می توان در ساختمان سازی و طراحی پله از آن ها استفاده کرد می توان به: فولاد، آلومینیوم و مس اشاره کرد. یکی از بهترین گزینه ها برای محافظت از پله های فلزی، آج یا نوک پله آلومینیومی است که حتما باید در طراحی پله فلزی به آن توجه کرد. آلومینیوم اکسترود شده همراه با کامپوزیت ضد لغزش، حداکثر کشش و در نتیجه حداکثر ایمنی را برای پله های فلزی فراهم می کند. نکته اصلی دیگر در طراحی راه پله و‌ پله این است که باید به اندازه ای کافی قوی باشد تا بتواند وزن استاندارد افراد را تحمل کند.


پله فلزی مدرن

پله ها پس از نمای بیرونی ساختمان از اولین گزینه هایی است که به چشم بیننده دیده میشود و میتواند نظر او را جلب کند. باید توجه داشت که پله ها می بایست با سایر المان های دیگر ساختمان همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر در طراحی نمای ساختمان از معماری مدرن استفاده شده است، پله ها نیز باید مدرن انتخاب شوند. امروزه این پله ها به شکلی مدرن طراحی و تعبیه میشوند. پله های دکوراتیو و دوبلکس و پله معلق فلزی به عنوان یک نماد مدرن در ساختمان سازی استفاده میشوند.امتیاز: 5 از 5. مجموع 13 رای

نظرات:

Captcha  
۱۴۰۱/۰۳/۱۸ | محصولات | مدیر سایت | بازدید: 945 | 1654690353