پله  دوبلکس

پله دوبلکس-نوین پله

انواع پله دوبلکس

پله دوبلکس  عضو مهمی از خانه‌های دوبلکس به شمار می‌روند و متریال و نوع طراحی آن‌ها، بر روی زیبایی دکوراسیون داخلی خانه، بی‌تاثیر نیست. پله دوبلکس در انواع چوبی، پله فلزی بتنی، شیشه‌ای و… ساخته می‌شود. هر کدام از این متریال‎ها، برای فضا و نوع طراحی داخلی خاصی مناسب هستند و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

راه پله دوبلکس

راه پله های دوبلکس در مدل ها، طرح ها و متریال های مختلفی طراحی و اجرا می شود. انواع پله دوبلکس مستقیم، پله دوبلکس مدرن و یا سلطنتی نیر با توجه به فضا و ابعاد بناهای مختلف می توان طراحی یا پیاده سازی نمود مانند پله گرد فلزی.

پله دوبلکس کم جا

 پله دوبلکس کم جا برای خانه ها کوچک مناسب است و  به دلیل تنوع در طراحی میتوان با توجه به متراژ و فضای منزل آن را محاسبه و اجرا کرد. تعدادی از راه پله های دوبلکس بدون محافظ و نرده می باشند و برخی دیگر دارای محافظ هستند

پله دوبلکس شیشه‌ای

شیشه جزو متریال‌هایی است که در سال‌های اخیر، نظر طراحان زیادی را به خود جلب کرده است. پله‌های دوبلکس شیشه‌ای، از چندین لایه شیشه سکوریت ساخته شده‌اند و دارای مقاومت در برابر فشار و ضربه هستند. اگر می‌خواهید راه پله شما از نظر بصری، فضای کمتری را اشغال کند و راه رفتن روی آن، به شما حالت شناور بودن بدهد، پله دوبلکس شیشه‌ای گزینه‌ای مناسب است. البته، افرادی که ترس از ارتفاع و سرگیجه دارند، بهتر است متریال دیگری به جز شیشه مانند پله گرد  را انتخاب نمایند.

 

برای خانه‌های دوبلکس با متراژ کم، طراحی و اجرای این نوع راه پله‌ها بسیار مناسب می‌باشد.نوع دیگر آن راه پله شیشه‌ای استیل است که با ورقه‌های شیشه‌ای پوشانده می‌شود. در اجرای آن از کف شیشه‌ای فریم لس و نوع فریم دار استفاده شده و برای ایجاد جلوه‌ای بیشتر، از نورپردازی‌های زیبا داخل آن استفاده می‌گردد.

طراحی پله دوبلکس

انتخاب فرم و شکل پله‌های دوبلکس، کار نسبتا دشواری است و به همین علت، قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه پله‌ای مناسب خانه شماست، بهتر است با یک طراح مشورت نمایید. راه‎پله‌های دوبلکس، معمولا در شکل‌های شناور، مستقیم، مارپیچی و… طراحی می‌شوند. عواملی نظیر فضا و ابعاد راه پله، سبک معماری خانه، سلیقه کارفرما، نظر طراح و… بر روی طرح نهایی پله‌ها مانند پله معلق تاثیر می‌گذارند.

پله دوبلکس-نوین پله

پروژه های ما

نوین پله

ارائه دهنه انواع پله ساختمانی

برای دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی جهت انجام انواع خدمات مورد نیاز با ما همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *