پله گرد

مدل پله گرد برای فضاهای متفاوت

انواع مختلف پله و پله گرد برای فضا های متفاوت

پله و پله گرد بخش جدایی ناپذیر از هر خانه ای است. استفاده از پله گرد جذابیت بصری خاصی را در فضای منزل شما بوجود می آورد. هنگام انتخاب مدل پله گرد فضا و دکوراسیون منزل و همچنین نحوه استفاده از آن را در نظر بگیرید. استفاده از پله گرد مزایا و معایبی دارد. در اینجا ما شما را با انواع مختلف راه پله و پله گرد آشنا می کنیم.

پله گرد و راه پله مستقیم

این سبک رایج ترین و مقرون به صرفه ترینن نوع راه پله و پله گرد است. در بسیاری از مکان های عمومی مانند فروشگاهها از این نوع راه پله استفاده می شود و علت آن سادگی طرح به کار رفته در آن است. اتصال این نوع راه پله نسبت به سایر مدل های پله و راه پله راحت تر است.  راه پله مستقیم فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهد و در طراحی دکوراسیون شما می تواند تأثیرگذار باشد. برای تزئین راه پله مستقیم از نرده های فلزی با طرح مدرن استفاده می شود که سبب تغییر شکل ظاهری راه پله می شود.

پله مستقیم با ورودی مرکزی

اگر سقف اتاق یا پذیرایی شما بلند است راه پله یا پله گردی را انتخاب کنید که ارتفاع ببیش از ۱۲ فوت داشته باشد ، در این حالت شما به یک ورودی مرکزی نیاز دارید. در راه پله های با ورودی مرکزیی نیاز به فضای بیشتری دارید. بهتر است در منازل مسکونی از این طرح استفاده نکنید. معمولاً از این طرح راه پله در مراکز و ساختمان های تجاری استفاده می شود.

پله گرد طرح L

پله  گرد شکل L یکی دیگر از سبک های معمول  و مورد استفاده است. سبک به کار رفته در این پله گرد مستقیم ییا چرخشی است که در مرکز به بخش دیگر پله دیگر متصل می شود. طرح به کار رفته در پله گرد L زیبا و جذاب است. مدل پله گرد L علاوه بر جذابیت و زیبایی فضای کمتری را اشغال می کند. عبور  و حرکت از این نوع پله گرد نسبت به سایر مدل ها نیز راحت تر و آسان تر است. با توجه به این که طرح به کار رفته در پله گرد L مدرن و نسبتاً پیچیده تر است در نتیجه گران تر است. در این نوع پله گرد حتما از یک محافظ مانند نرده باید استفاده شود تا امنیت آن افزایش پیدا کند.

پله گرد طرح U

پله گرد U  شکل به طور کلی شامل دو بخش است که هر کدام در جهت مخالف یکدیگر قرار گرفته اند. طرح به کار رفته در این نوع پله گرد زیبایی و جذابیت خاصی در منزل شما بوجود می آورد. معمولا در گوشه ای از اتاق یا پذیرایی از این نوع پله گرد استفاده می شود. پله گرد U  فضای کمتری را اشغال می کند. دقت کنید که جابجایی وسایل بزرگ مانند مبل و تلویزیون از طریق پله گرد امکان پذیر نیست و یا مشکل است.

پله مستقیم طرح L

پله های به کار رفته در پله گرد مستقیم  طرح  L  به صورت مستقیم و پیوسته قرار گرفته اند. هیچ ورودی مرکزی در این نوع پله گرد وجود ندارد. در منازل مدرن از این طرح استفاده نمی شود. این طرح در اقامتگاههای قدیمی و منازل قدیمی کاربرد داشته است. معمولا ازا ین طرح پله گرد در منازل کوچک استفاده می شود.

همچنین ببینید در سایت:http://novinpele.com/

پله گرد مارپیچ

پله گرد مارپیچ سبکی  جدید و مدرن است که کاربرد بیشتری دارد. این نوع پله گرد دارای یک ورودی مرکزی است که همه پله ها در آن نقطه به یکدیگر متصل می شوند. پله گرد مارپیچ در منازل ساحلی و منازل کوچک شهری کاربرد بیشتری دارد.دست یابی آسان به تمام نقاط مختلف در منازل بزرگ و ویلایی مستلزم استفاده از پله گرد مارپیچ است. از آنجا که حرکت بر روی پله گرد مارپیچ مستلزم احتیاط است تنها یک نفر می تواند در عرض پله حرکت کند.  جابه جایی لوازم بزرگ از پله گرد مارپیچ بسیار سخت و دشوار است.

پله گرد مدوّر

شکل به کار رفته در پله گرد مدوّر دایره ای و به سبک پله های قدیمی طراحی شده است. ممکن است حرکت بر روی پله شما را خسته کند اما منحنی به کار رفته در پله به گونه ای است که سبب می شود شما آرام و راحت حرکت کنید. یکی از مواردی که سبب زیبایی و جذابیت پله گرد مدوّر می شود، منحنی و معماری به کار رفته در آن است. برای طراحی پله گرد مدوّر به فضای باز و بزرگتری نیاز دارید. طراحی پله گرد مدوّر مستلزم هزینه بیشتری می باشد.

پله گرد منحنی

از پله گرد منحنی معمولا در نزدیکی درب ورودی استفاده می شود. طرح به کار رفته در این نوع پله گرد به گونه ای است که با هر سبک و دکوراسیونی سازگار است. این طرح جذاب ترین و در عین حال گران ترین نوع پله گرد است.

پله گرد نردبانی

از پله گرد  نردبانی در فضاهای کوچک استفاده می شود زیرا فضایی کمتری را اشغال می کند. پله های به کار رفته در این نوع پله گرد بلند است و بالا رفتن از آن کمی دشوارتر است. از این نوع پله در منازل و یا پذیرایی استفاده نمی شود بلکه  برای دست یابی به قفسه هایی که در بالای اتاق قرار گرفته اند استفاده می شود.

پله گرد دومحور

پله گرد دو محور در منازل بزرگ و دوبلکس استفاده می شود. این نوع پله گرد در ورودی مرکزی به دو محور جداگانه تقسیم می شود. یکی از محورهای پله در سمت راست و دیگری در سمت چپ قرار گرفته  است. استفاده از این نوع پله گرد فضای بیشتری در منزل شما بوجود می آورد. قیمت پله گرد دو محور نسبت به سایر مدل های دیگر گران تر است.

پله باریک نردبانی

در خانه هایی که کوچک و فشرده هستند از  پله گرد باریک نردبانی استفاده می شود. یکی از مزایای استفاده از این مدل پله گرد، صرفه جویی در فضا است. این نوع پله گرد استحکام بیشتری دارد. می توانید از پله گرد نردبانی در یک گوشه از اتاق استفاده کنید. طرح به کار رفته در پله گرد نردبانی بستگی به طرح دکوراسیون منزل شما دارد.

پله گرد شناور

پله گرد شناور از نرده هایی تشکیل شده است که پله ها به وسیله آنها به یکدیگر متصل می شوند. طرح به کار رفته در پله شناور فلز، شیشه و یا سنگ است. پله ها به گونه ای نصب شده اند که محل قرارگیری آنها نامرئی و غیرقابل مشاهد ه است. معمولا در منازل از این نوع پله گرد استفاده می شود. نرده های نصب شده در اطراف پله ، پله ها را به یکدیگر وصل کرده اند.

پله گرد بلند و مستقیم

در منازلی که سقف بلند و ارتفاع بیشتری دارند از پله گرد بلند و مستقیم استفاده می شود. ناحیه قرار گرفته در زیر پله گرد خالی است و می توانید از آن برای قرار دادن وسایل و یا دکور منزل خود استفاده کنید. می توانید در زیر پله گرد بلند کمد یا کابینت نصب کنید و از آن برای قرار دادن وسایل خود استفاده کنید. با استفاده از این روش از فضای منزل شما به خوبی استفاده می شود.

دقت کنید که طرح و سبک پله گرد را متناسب با سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

منبع: https://earlyexperts.net/costs-guides/basement-staircase-installation/

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *