پله گرد

نصب پله گرد داخل ساختمان به همراه هزینه

نصب پله گرد داخل ساختمان

هزینه نصب پله گرد

قبل از ساخت و نصب پله گرد لازم است به چند نکته از جمله ایمنی، کارایی، زیبایی ، قیمت و.. توجه شود. قبل از اینکه شروع به نصب و ساخت پله گرد کنید:

۱-طرح و سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید.
۲- موادی که قصد دارید در ساخت پله گرد استفاده کنید، به طور دقیق مشخص کنید.
۳-ابزار و تجهیزات لازم برای نصب پله گرد را فراهم کنید.

هزینه نصب پله گرد

عوامل مختلفی در تعیین هزینه ساخت و نصب پله گرد تأثیر دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • هزینه تخریب                           

اگر در منازل قدیمی قصد نصب پله گرد دارید، بهتر است پله های قدیمی به طور کامل تخریب شود. این تخریب به صورت جزئی انجام می شود ، زیرا قسمتی از پله به دیوار متصل است و باید مراقب باشید که به دیوار آسیبی وارد نشود.  هزینه تخریب برای یک پیمانکار حرفه ای حدود ۲۰۰۰ دلار خواهد بود، ضمن آنکه  بخش های آسیب دیده دیوار مجدد پر خواهد شد.

  • نوع و طرح پله گرد

انتخاب نوع و طرح پله گرد به فضا، مکان و طراحی دکوراسیون داخلی شما بستگی دارد. به عنوان مثال برای طبقه همکف بهتر است از پله گرد مستقیم استفاده شود. پله گرد مارپیچ به هیچ عنوان مناسب طبقه همکف یا زیرزمین نیست، زیرا این پله ها به فضای بازتری نیاز دارند.
پله گرد های گرد و مارپیچی مناسب فضای باز هستند، زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند و به لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. هزینه نصب پله گرد مارپیچ حدود ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار می باشد.  در حالی که هزینه نصب مدل چوبی و فلزی آن حدود ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است.

  • جنس و مواد به کار رفته در پله گرد

انتخاب نوع و جنس پله گرد به شرایط آب و هوایی، استحکام، مقاومت و دوام در انتخاب نوع مواد به کار رفته در پله گرد نقش مهمی دارد. به عنوان مثال استفاده از پله گرد چوبی در مناطق مرطوب ، سبب نشت رطوبت و پوسیدگی آن می شود. در این مناطق معمولاً از فولاد ضد زنگ و گالوانیزه در ساخت پله گرد استفاده می شود.

  • هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل پله گرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر قصد خرید پله گرد ِ از پیش مونتاژ شده دارید، هزینه حمل و نقل بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد.  پله گردهای مارپیچی، طرح U و طرح L  از آنجا که نیاز به تجهیزاتی مانند جرثقیل دارند، هزینه حمل و نقل آنها نیز بیشتر است.  نرخ دقیق هزینه حمل و نقل بستگی به میزان فاصله  از تأمین کننده تا محل مورد نظر ، قیمت کارخانه و اینکه قطعات شما از قبل مونتاژ شده است یا خیر، دارد.

  • استفاده از لوازم جانبی مانند: شیشه، فولاد و سایر عناصر تزئینی ، روشنایی و…

استفاده از الگوهای خاص در ساخت پله گرد ، در تعیین قیمت آن نقش مهمی دارد. هرچه الگوها گران قیمت تر و طراحی دقیق تر باشد، هزینه پله گرد و نصب آن نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال در پله گرد چوبی، اگر از عناصر تزئینی مانند الگوی یک فرش و یا کاشی استفاده شود، می تواند در افزایش قیمت آن تأثیر داشته باشد.  برخی طرح های هنری با ماشین آلات و فرایندهای خاص بر روی پله گرد اجرا می شود.
برای زیبا و جذاب تر شدن پله گرد می توانید در امتداد دیوار، روی نرده و یا سایر قسمت ها از نور مخفی استفاده کنید.

  • اجرت کار نصب

هزینه دستمزد در هر شرکتی با توجه به هزینه حمل و نقل و نصب متفاوت است. هرچقدر میزان حجم کار شما بیشتر باشد، به همان نسبت هزینه اجرت و دستمزد افزایش می یابد.

http://www.novinpele.com/

نصب پله گرد چوبی

برای خرید و نصب مدل های مختلف پله گرد می توانید نمونه های آن را در سایت نوین پله ببینید.

منبع: www.earlyexperts.net/costs-guides/basement-staircase-installation

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *