پله گرد

پله گرد-نوین پله

انواع پله گرد

پله گرد  طراحی شگفت انگیر دارد و در پلان دارای انواع مختلفی است.به دلیل طراحی خاص این نوع پله، اجرا و ساخت آن پله گرد از نکات زیادی برخوردار است. پله گرد در انواع بناها، ساختمان ها، ویلاها و عمارت طراحی و پیاده سازی میشود. اندازه گیری  و محاسبه ارتفاع پله گرد و پله فلزی به این صورت است که بسیاری از طراحان ارتفاع این پله را از کف طبقه اندازه می‌گیرند، در حالی که برای محاسبه دقیق ارتفاع مانند پله معلق باید از کف تمام شده طبقه اندازه پیری شود.

انواع پله گرد

پله گرد در انواع مختلف طراحی و پیاده سازی میشود که عبارتند است:

  • پله گرد دو محور باکس
  • پله گرد دو محور ورق
  •  پله گرد زیر محور
  • پله گرد تک محور کنسولی
  • پله گرد محور مرکزی برش خورده
  •  پله گرد تیر آهنی

محاسبه پله گرد

برای محاسبه پله گرد اندازه های ارتفاع پله ها،قطر بیرونی،قطر داخلی، تعدادپله، ضخامت هر پله و چرخش زاویه نردبان اندازه گیری می شود. پس از انتخاب و مشخص کردن مکان نصب پله گرد،زاویه چرخش متناسب با قطر پله را توسط ماشین حساب تعیین کنید.انتخاب تعداد پله و اندازه های آن نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

طراحی پله گرد

طراحی این پله به عوامل مختلفی بستگی دارد.ارتفاع پله براساس محل نصب آن اندازه گیری میشود. پله گرد مناسی طراحی برای مکان ها و محل هایی کم رفت و آمد است و انتخاب مناسبی  برای دسترسی به طبقات بالاتر  می باشد.

با استفاده از عناصر تزئینی جذاب مانند نرده و شیشه می‌توان جلوه ای منحصر به فرد و جذاب در دکوراسیون داخلی فضای منزل یا محل کار ایجاد کرد.

از پله گرد علاوه بر زیباسازی و تزئین نمای داخلی در تزئین نمای بیرونی نیز استفاده میشود. .اگر ساختمان چند طبقه باشد، می تواند از پله گرد بتنی و پله چوبی دکوری برای فضای بیرونی نیز استفاده شود. بسیاری از معماران از این نوع پله گرد در فضای بیرونی منزل  استفاده می‌کنند، زیرا هم طبیعی جلوه می‌کند و هم فضای زیبا و چشمگیری در فضای بیرونی بوجود می‌آورد.

پلان پله گرد و پله نیم گرد

ترسیم پلان پله گرد در اتوکد به دو صورت می باشد:استفاده از دستور offset و استفاده از دستور array.

عرض کف پله ها در ترسیم پلان پله گرد،ارتفاع کف پله تا سرگیر پله،طول گام های فرد و … از موارد مهم در پلان پله گرد در اتوکد است.

پله گرد-نوین پله

پروژه های ما

نوین پله

ارائه دهنده ی انواع پله ساختمانی

برای دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی جهت انجام انواع خدمات مورد نیاز با ما همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *